sobota, 28 czerwca 2014

Jak nie zmarnować wakacji ?

Tak wreszcie się doczekaliśmy wakacji !  
Jednak dużo osób marnuje ten wolny czas.
Dlatego przygotowałam wam listę ośmiu pomysłów jakie wpadły mi do głowy na spędzenie wakacji w domu :

1) Czytanie książek :

 Wiele z nas nie ma na to czasu w roku szkolnym . Mamy wystarczająco dużo nauki i nie mamy tak na prawdę czasu aby przeczytać jakąś wartościową książkę która nas interesuje . Czytanie poprawia nasze umiejętności językowe i wzbogaca słownictwo . Gdy czytamy możemy przeżyć wiele wspaniałych przygód .

2) Rysowanie / malowanie / szkicowanie :

Wakacje to czas w którym możemy odkryć talent , lub realizować nasze pasje . Możemy spróbować szkicować , malować czy chociażby nauczyć się grać na jakimś instrumencie lub sprawdzić się w dziedzinie literackiej

3)DIY (do it yourself) :

Jest wiele rzeczy które możesz zrobić sama . Może odkryjesz w tym pasje ? Każda własnoręcznie wykonana przez Ciebie rzecz na pewno Cię ucieszy . Dlaczego więc nie spróbować ? Spróbuj nauczyć się np. robić bransoletki z muliny . Jeżeli nie lubisz robić takich rzeczy możesz zobaczyć jak  lepienie z modeliny albo szycie .

4) Filmy :

Jest wiele fantastycznych filmów na które nie zawsze masz czas . Są wakacje czyli czas wolny . Możesz wieczorem urządzić sobie seans filmowy . Filmy dają nam mile spędzony czas , a po obejrzeniu wiele refleksji .


 5) Zdjęcia : 

Lubisz robić zdjęcia ? Może to Twoja pasja ? Wyjdź na dwór i porób ciekawe zdjęcia .  Fotografuj wszystko . Gdy koleżanki wyjechały i uważasz że nie masz z kim wyjść na sesje zdjęciową to zawsze możesz wziąć na spacer swojego psa (jeżeli go masz) . Pójdź z nim na łąkę , pole czy do lasu . Pies na pewno się ucieszy i Ty też po takiej spacerowej sesji z psem będziesz zadowolona.6)Rodzinne wycieczki :
Zazwyczaj nie mamy czasu spędzać dużo czasu z rodziną . Spróbuj wyciągnąć swoją rodzinę na wycieczkę ! Nie musicie jechać bardzo daleko . Możecie pojechać nad jezioro , do zoo , pójść do muzeum lub po prostu pojechać zwiedzić jakieś ciekawe miejsce jak zamek :) Pomoże to wam się zbliżyć i na pewno będziecie to mile wspominać .

7)Zakupy :

Możesz wyjść na małe zakupy .  Zrób to dla siebie ! Kilka nowych rzeczy na pewno poprawi Ci humor więc czemu nie pochodzić po sklepie i nie kupić sobie czegoś nowego ?

8)Nowy tryb życia 

:Możesz postanowić że wakacje będą czasem Twojej przemiany na lepsze . Zacznij się zdrowo odżywiać i uprawiać jakiś sport . Ćwiczenia uwalniają endorfiny czyli hormony szczęścia. Bieganie to świetne wyzwanie na lato . Popracuj nad swoją kondycją .