środa, 24 lutego 2016

Time is running

Ale ten czas leci. Często słyszę te słowa z ust innych ludzi. Każdy narzeka na brak czasu. Tak już jest z tym czasem i trzeba to zaakceptować.
 Ludzie narzekając na szybko mijający czas nie do końca chyba się zastanowili czy to narzekanie ma sens. W szkole czy w pracy gdy godziny szybko mijają chyba nikt wtedy nie narzeka. Gdyby niektóre sprawy ciągnęły się zbyt długo znudzili byś my się nimi . Dobrze że czas leci, świat się kreci i żyjemy dalej. 

 
Jeśli chodzi o mnie lubię jak coś się dzieje. Mogę stwierdzić że moje życie jest dynamiczne. Wole nie zabijać czasu, nie marnować go tylko korzystać w 100 % z danego mi czasu tu na ziemi. Czas tak naprawdę nie istnieje, istnieją tylko zegary. 
 Bywa, że ludzie chcą walczyć z tym nieistniejącym czasem, a 24 h na dobę okazują się niewystarczające do wykonania wszystkich celów dnia, trzeba się dobrze zorganizować i sunąc dalej. 
 Jednak czasami przychodzą chwile gdy nic mi się nie chce i staje się leniuszkiem. Wtedy czas płynie wolniej, ale ja za tym nie przepadam. Nic nie robię, a później zostają tylko i wyłącznie wyrzuty sumienia, że nic się nie zrobiło. Strata czasu jest jak śmierć- nieodwracalna. 

 Czasami jednak trzeba poleniuchować. Gdy coś nas wykańcza, spraw za dużo, a czasu za mało należy zrobić sobie przerwę, wziąć zwolnienie, urlop, a nawet jeśli chodzi o młodzież pójść na wagary. Po prostu odpocząć i nabrać siły. 
 
Nie należny przejmować się czasem bo i tak nam ucieknie. Czas jest naprawdę dobrym biegaczem. Biegnie z szybkością jak na sprincie a pokonuje maratony. Dlatego liczy się jak po prostu czas ten spędzimy. 
Czasami zatrzymując się i coś wspominając widzę jak dużo rzeczy zrobiłam, ile wspaniałych chwil przeżyłam i ile się nauczyłam i właśnie wtedy gdy miałam dużo spraw na głowie i życie toczyło się dość szybko.
Musimy przestać narzekać na uciekający czas i cieszyć się życiem, czerpiąc z niego przyjemności.